Nocleg pod namiotem

Wybierając się na wypoczynek pod namiotem, warto jest przemyśleć kilka kwestii. Przede wszystkim to, czy jesteśmy zmotoryzowani. Jeśli tak, to możemy ze sobą wziąć znacznie więcej bagażu i jego ciężar nie ma znaczenia. Dodatkowo nie ma problemu, aby zabrać ze sobą tak potrzebne na campingu i w trakcie noclegów na dziko grill czy kuchenkę polową z butlą gazową.

Jeśli jednak interesuje nas piesza turystyka, powinniśmy udać się do najbliższego sklepu sportowego i zapoznać się z jego ofertą. Obecnie większość firm produkuje plecaki, karimaty, śpiwory i inne potrzebne przedmioty z myślą o turystach ceniących indywidualność i piesze wycieczki. Dlatego przedmioty te są niebywale lekkie i odporne na wszelkie działanie czynników atmosferycznych.

Przed wyjazdem na wypoczynek, warto zastanowić się nad wykupieniem wakacyjnego ubezpieczenia. Większość biur ubezpieczeń oferuje taką usługę, rozbudowaną w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby.

Dla tych, których turystyka ogranicza się do spokojnego leżenia na plaży wystarczy podstawowe ubezpieczenie. Ci jednak, którzy aktywnie spędzają czas uprawiając sporty, w tym zwłaszcza sporty ekstremalne, lepiej aby wykupili rozszerzone ubezpieczenie obejmujące wypadki i hospitalizację oraz transport do Polski.

Jeśli wybieramy się na urlop samochodem sprawdźmy, czy w kraju, do którego jedziemy, wymaga jest zielona karta – taniej jest ją zakupić przed wyjazdem w kraju.